Kültür Gezi

Vizesiz Gezilebilecek Yakın 8 Ülke

vizesiz yakın ülkeler listesi
Ülkemizden vizesiz gidebileceğiniz uçuş mesafesi yakın 8 ülkeyi sizler için listeliyoruz. Hem zamandan kazanacaksınız, hem de vize derdinden kurtulmuş olacaksınız.

Vizesiz Gezebileceğiniz Yakın Ülkeler

SIRBİSTAN

Sırbistan

Sırbistan’da en çok ziyaret edilen yer ise başkent Belgrad. Uçak ile yaklaşık 2 saat süren Sırbistan tarihi dokusu ve doğal güzellikleriyle son zamanların en çok tercih edilen rotalarından.

KARADAĞ

Karadag

Balkanlar’ın favori duraklarından biri. Müthiş manzaralarıyla, lezzetli pizzalarıyla ülkemize yaklaşık 2 saat mesafe olması sebebiyle uğrak ülkelerden birisi.

BOSNA HERSEK

Bosna-Hersek

Türk ziyaretçilerini sevgiyle karşılayan, Balkanlar’ ın en muazzam ülkelerinden biri Bosna Hersek. Osmanlı’ya dair birçok tarihi yapıyı barındıran Bosna Hersek Türklerin en uğrak noktası. Uçak ile yaklaşık 1.30 saat mesafede.

MAKEDONYA

Makedonya

Başkenti Üsküp’ tür. Diğer ziyareti çok olan şehri Ohrid zengin doğasıyla ziyaretçilerini karşılıyor. Uçak ile yaklaşık 1.40 saat mesafede.

ARNAVUTLUK

Arnavutluk

Arnavutluk ülkemize 2 saat mesafede. Osmanlı, Roma ve Yunan tarihlerini içermektedir.

KOSOVA

Kosova gezilecek yerlerUçsuz bucaksız dağlar ve ormanlarla kaplı küçük bir ülke Kosova. Uçak ile ülkemize 1.30 saat mesafede.

UKRAYNA

Ukrayna

Kiev başkenti en çok ziyaret edilen şehirlerinden. Ülkemize yaklaşık 2 saat mesafede.

GÜRCİSTAN

 

gezilecek yerlerden batum
Batum

Vizesiz seyahat edilen en işlek ülkelerden biri Gürcistan. İstanbul’dan uçak ile 1.50 saat olan Gürcistan’a, Artvin’den araba ile geçilmektedir.

 Ülkemizde nereyi gezsek diye de düşünüyorsanız, güzel ilimiz İzmir’den size bir belde olan Dikili hakkındaki yazımıza göz atabilirsiniz İzmir’de Güzel Bir Tatil Beldesi : Dikili