Gündem Sosyal Medya

TikTok Uygulaması Nedir?

tiktok nasil kullanilir
Sosyal medya platformları hayatımızda oldukça büyük bir yer tutarken her geçen gün de yeni bir uygulama daha kullanıma sunulmaktadır. Bunlardan biri de Tiktok adı verilen seçenektir. Son zamanlarda adını sıkça duymakta olduğumuz bu uygulama genç yaşlı demeden herkesin dikkatini çekmeyi başarmıştır. Siz de sürekli bu kelimeyi duyuyor ama ne olduğunu bilmiyor olabilirsiniz. Çoğu kişinin büyük bir keyifle kullandığı bu uygulama hakkında sizleri bilgilendirelim 

Tiktok Uygulaması Nedir?

Bahsettiğimiz üzere Tiktok bir sosyal medya uygulamasıdır. Temelinde ise dublaj yer almaktadır. Başka bir deyiş ile mevcut olan herhangi bir şarkı, ses, film repliği, müzik ya da akla gelebilecek her türlü sese kendi videonuzu çekmektir. Bu konseptte oldukça farklı ve ilgi çekici videolar çekmeniz mümkündür. Çektiğiniz bu videoları ise yine aynı platform üzerinden paylaşabilmektesiniz. Sizi takip eden kişiler de videonuzu beğenmekte ya da yorum yapabilmektedir. Ancak dilerseniz paylaşımlarınızı gizleme şansınız da mevcuttur.tiktok video çekme ve paylaşma

Video Çekme

Bu uygulamada her ne kadar dilediğiniz şekilde video çekme şansınız olsa da genel olarak belli akımlar oluşmakta ve insanlar bu akımlara uygun şekilde çekim yapmaktadır. Dünya çapında kullanılmakta olan Tiktok uygulamasında neredeyse her gün yeni bir akım ortaya çıkmakta ve milyonlarca kişi tarafından canlandırılmaktadır. Bu da takipçi ve beğeni sayısını arttırmaktadır. Üstelik çekmiş olduğunuz videoları dilerseniz ağır çekimde, tersten, hızlandırılmış olarak ya da pek çok farklı efekt ile paylaşmanız da mümkündür.

Video Paylaşma

Bahsi geçen bu uygulama üzerinden çekeceğiniz videoları yalnızca Tiktok üzerinden değil dilediğiniz tüm sosyal medya uygulamaları üzerinden paylaşmanız da mümkündür. Başka bir deyiş ile Tiktok efektleri ya da akımları ile çektiğiniz videoları kullanmakta olduğunuz diğer sosyal medya hesaplarında da paylaşabilirsiniz.

Bu yöntemi kullanarak ve de mevcut olan popüler akımları takip ederek tıpkı Instagram ya da Twitter’de olduğu gibi Tiktok fenomeni olan kişiler de mevcuttur. Böylece popülerliğinizi her geçen gün artırabilir ve takipçi sayınızı binler ve daha sonra belki milyonlara ulaştırmayı başarabilirsiniz.

Sosyal medyanın liderlerinden instagramda story paylaştığınızda, izleyen kişilerin nasıl sıralandığını merak ediyor musunuz? Cevabınız evet ise,bu yazımıza göz atmalısınız  Instagramda Hikayenize Bakanlar Nasıl Sıralanıyor?