Yaşam

Bootie Botlar Nasıl Giyilmeli? Hangi Kombinle Uygundur?

bootie-nedir-nasil-giyilir

Kadınlar için ayakkabı seçimi erkeklere oranla çok daha zorludur. Bunun sebebi kadınlar için üretilen ayakkabı modellerinin çok daha çeşitli olmasıdır. Bootie botlarda bu ayakkabı modellerinden bir tanesidir. Bootie botlar bahar ayları için özel olarak tasarlanmıştır. Kısa kapalı ve topuklu bot anlamına gelen bootie kelimesi, kadınlar için son derece yenidir.

 Bu tarz botların başlıca özelliği tam olarak bilekte bitiyor oluşudur. Yani diğer çizmeler gibi uzama ya da bileği geçme gibi bir durum söz konusu değildir. Rahat oluşu ve aynı zamanda her türlü kombine uyum sağlayışı ile kadınların dikkatini çeken bootieler, oldukça şık durmakta ve bahar aylarında kombin yapımını kolaylaştırmaktadır.

Bootie nasıl giyilmeli?bootie botlar nasıl giyilir

Kış aylarında her türlü giyim ürünü ile kombin yapılabilmektedir. Bu yönü ile her kadının ayakkabılığında yerini alması gereken bot modellerinden bir tanesidir. Bu ayakkabılar en spor kombine bile şıklık katacaktır. Normalde spor ayakkabı ile giyildiğinde spor duracak bir kombin, bootie ayakkabılar ile tamamlandığında farklı ve tarz bir görünüme kavuşacaktır.

Bootie kombinleri

Bootieler kombin yapımı açısından son derece pratik olan bir ayakkabı modelidir. En çok bahar mevsiminde tercih edilen bu bot modeli dar kot pantolonlar ve taytlar ile oldukça şık duracaktır.Normalde spor ayakkabı ile giyildiğinde sportif bir görünüm yaratacak taytlar, bootieler ile giyildiğinde bambaşka bir şıklığa kavuşacaktır. Bunun yanı sıra etekler ile de giyilen bootieler her türlü giyim ürünü ile uyumlu bir görünüm yaratacaktır.

Kimler için uygundur?

Bileklerde biten bir bot olduğu için bazı durumlarda bacak boyunu kesebilmektedir. Bu sebeple uzun bacaklı kadınlar tarafından tercih edilmesi çok daha doğru olacaktır. Alt bacağı kalın olan kadınlarında bootie’yi giyerken dikkatli olması gerekecektir . Bunun sebebi bootielerin tam olarak bilekte biterek tüm odağı alt bacaklara toplamasıdır. Bu noktada kişi vücudunu tanımalı ve ona göre bir tercih yapmalıdır.